پاک کردن لکه جوهری از روی فرش

ژوئن 3, 2019
پاک کردن لکه جوهری از روی فرش

از بین بردن لکه هر لکه به روش خاص خود انجام می شود اما یک روش عمومی که در میان همه مردم مرسوم است مالش یک پارچه تمیز روی محل لکه و پاک کردن آن است. این روش شاید گاهی اوقات جوابگو باشد ولی در بعضی مواقع مانند پاک کردن لکه جوهر حتی ممکن است منجر به آسیب به قسمت های دیگر فرش شود.  

بازی کردن کودکان، بی احتیاطی و تردد با پاهای کثیف روی فرش ها از علل ایجاد لکه ها روی آن به شمار می روند. ممکن است در اثر یک لحظه غفلت، مقداری نوشیدنی رنگی بطور ناخودآگاه روی فرش بریزد و لکه هایی را روی آن ایجاد کند. لکه های نوشیدنی ها عمدتاً با روش های ساده ای قابل پاک کردن هستند اما لکه جوهر یکی از لکه هایی است نیاز به دقت و سرعت بالایی دارد. سرعت عمل یکی از فاکتور های مهم برای از بین بردن لکه جوهر است. خشک شدن جوهر روی فرش و نفوذ آن در پرز فرش پاک کردن آن را مشکل تر می کند.

بعضی از این روش های پاک کردن لکه ها که در فضای اینترنت موجودند نادرست اند و برخی دیگر تا حدودی مؤثرند. برای پاک کردن لکه جوهر و سایر انواع لکه ها باید نوع لکه و الیاف فرش توجه کرد. مثلاً برای پاک کردن لکه‌ جوهر از روی فرشهای دستباف هرگز نباید از پاک کننده های صنعتی مانند استون استفاده کرد. زیرا با این کار، گستره لکه روی فرش پهن تر می شود.

توصیه می کنیم که برای از بین بردن چنین لکه هایی بلافاصله با کارشناسان قالیشویی در شهرک غرب تماس حاصل فرمایید. زیرا انجام این کار مستلزم داشتن دانش مناسب برای آن است و هرگز نباید توسط افراد مبتدی انجام شود. یک روش خانگی وجود دارد که در آن مقدار کمی مایع ظرفشویی را با آب ولرم ادغام می کنیم. سپس، با استفاده از یک حوله تمیز و سفید، که به این محلول آغشته شده، به آرامی روی لکه جوهر ضربه میزنیم. هرگز نباید ضربه ها را محکم بزنید. این عمل باید بسیار آهسته و به دور از دستپاچگی انجام شود تا از گسترش محدوده لکه جلوگیری شود. به یاد داشته باشید که استفاده از روش های مرسوم مانند مالش پارچه روی لکه جوهر نه تنها کمکی به بهبود شرایط نمی کند بلکه اوضاع را بسیار بدتر نیز خواهد کرد.

پاک کردن به موقع به لکه های ایجاد شده به روش های مناسب به سادگی آنها را از بین می برد. قالیشویی در غرب تهران با کمک استادکارانی زبده توانایی انجام کلیه عملیات مرتبط به شستشو، رفو و لکه بری می باشد. با کمک این خدمات می توانید زیبایی فرش خود را مجدداً بازیابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *